Sıkça Sorulan Sorular

İADE

İade politikanız nedir?


İade süresi elinize ulaştığından itibaren 15 gündür. İade işlemi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ürünler, ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde satıcıya ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalınabilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz. Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünler; yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.
Faturamı kaybettim, nasıl iade yapabilirim?


Eğer faturanızı kaybettiyseniz veya tarafınıza ulaşmadıysa uygulama içinden bize doğrudan yazarak talep edebilirsiniz.
Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?


İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.
Hangi ürünleri iade edemiyorum?


Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, vb.) Ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. • Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik kategorisinden kurulum gerektiren ürünler yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır. • Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
İade/iptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak?


• İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir: 1-Ürün satıcıya ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. 2-Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 iş günü içerisinde iade süreci tamamlanır. 3-Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir. • İadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. • İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.
15 günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?


Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür. Bu 15 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün itibarı ile başlar.
Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?


• İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. • İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

ÖDEME & SİPARİŞ & KARGO

Siparişimin teslimat adresini ve alıcı adını değiştirebilir miyim?


Ana sayfada yer alan 'Hesabım' bölümünde bulunan 'Siparişlerim' sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol edin. Eğer siparişiniz 'Siparişiniz Alındı' ya da 'Tedarik Aşamasında' statüsünde ise güncelleyebilirsiniz. Eğer siparişiniz 'Kargoya Verildi' statüsündeyse alıcı ve/veya adres değişikliğini ancak kargo firmaları yapabilir. Değişiklik talebinizi 'Hesabım' bölümünde yer alan iletişim alanından bize ulaşarak da iletebilirsiniz.
Siparişimi nasıl iptal edebilirim?


Yanlış ürün sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünlerinizin kargo hazırlıkları başlamadan önce aşağıdaki şekilde kolayca iptal edebilirsiniz. Ana sayfada yer alan 'Hesabım' bölümünde bulunan 'Siparişlerim' sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol edin. Eğer siparişiniz 'Siparişiniz Alındı' ya da 'Tedarik Aşamasında' statüsünde ise bize ulaşarak iptal edebilirsiniz. Ürünleriniz kargolanmak üzere hazırlanmaya başlandıysa (faturanız kesildiyse) veya kargoya verildiyse iptal edilemez. Bu durumda ürünü teslim aldığınızda iade edebilirsiniz. Ücret iade işlemleri 2-10 iş günü içerisinde tamamlanır. İadeniz tamamlanıp bankanıza iadeniz yapıldığında email ile bilgilendirilirsiniz.
Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?


İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.
Kapıda ödeme yapabilir miyim?


Sadece kredi kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneği mevcut olmayıp Kredi/Banka Kartı tercih edebilirsiniz.
Siparişimi vermeden önce içerikte değişiklik yapabilir miyim?


Siparişini tamamlamadan önce sepetinizde yer alan ürünler ya da ödeme yöntemi gibi değişiklik işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üründen birden fazla satın almak isterseniz adet alanından istediğiniz miktarı seçebilirsiniz. Ödeme bilgilerinizi değiştirmek isterseniz ödeme yapacağınız kart bilgilerini girerek, dileğiniz ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.
Ödememi nasıl yaparım?


Ödemeyi kredi kartı, banka kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme ve havale yoluyla ödeme seçenekleri bulunmamaktadır.
Siparişim ne zaman gelir?


Satın aldığınız ürünler ürün detay sayfasında belirtilen teslimat tarih aralığında teslim edilir. Satın aldığınız ürünlerin teslimat tarihine "Hesabım" bölümünden ulaşabilirsiniz. Sipariş ettiğiniz üründe “24 saatte kargoda” yazısı var ise siparişiniz 24 saat içinde kargoya verilir. Sipariş dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz. Sipariş verildikten sonra siparişinizin aşamalarını takip edebilirsiniz.
Nasıl sipariş verebilirim?


Sipariş verebilmek için şu adımları izlemeniz yeterli: Ürün sayfalarından satın almak istediğiniz ürünleri 'Sepete Ekle' butonuna tıklayarak sepetinize ekleyebilirsiniz. Ödeme ekranından kayıtlı adreslerinizden birini seçebilir, veya yeni bir adres bilgisi ekleyebilirsiniz. Aynı ekrana kart bilgilerinizi girip ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Teslimat adresimi nasıl kayıt ederim?


Hesabım bölümünden Adres bilgilerim sayfasında yer alan 'Adres Ekle' butona tıklayarak teslimat adresinizi tanımlayabilirsiniz.
Alışverişimle alakalı bir uyuşmazlık ve anlaşmazlık halinde nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim?


Vidyodan.com ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri'ne başvuruda bulunulabilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda uyuşmazlık halinde tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.
Siparişim ben adresimde yokken gelmiş.


Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi şubenizden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almazsanız siparişiniz ilgili satıcıya iade edilir. İade edilen kargonun tekrar sevkini istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?


Siparişinizi her zaman kargo görevlisinin yanında kontrol edin. Kargo paketinde veya üründe hasar varsa, paket adedi yanlışsa: Kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” tutturun. Satın aldığınız ürün içeriğinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız uygulama içinden doğrudan satıcıyla veya bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sorun en kısa sürede giderilecektir.
Yurtdışına teslimatınız var mı?


Vidyodan üzerinden yalnızca Türkiye sınırları içerisinde teslimatımız vardır.
Resmi tatil günlerinde teslimat yapılıyor mu?


Kargo firmaları sadece iş günlerinde teslimat yapmaktadır.
Birden fazla ürünün aynı kargo ile gönderilmesi mümkün mü?


Satın aldığınız ürünler Vidyodan tarafından değil sitede satıcı olarak satış yapan kullanıcılar tarafından kargolanmaktadır. Farklı satıcılardan alacağınız ürünler tek bir kargoyla gönderilememektedir. Ancak aynı satıcıdan alacağınız birden fazla ürün için satıcıyla irtibata geçebilir ve tek bir kargoyla gönderim yapılmasını isteyebilirsiniz.
Satıcı ürünü kargolamayacağını söyledi. Ne yapmalıyım?


Satıcıdan tedarik edemediği siparişinizi iptal etmesini isteyebilirsiniz. Siparişi iptal ederek ürün bedelinin kartınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İptal işlemi sonrası 2-10 iş günü içerisinde iade süreci tamamlanacaktır. Bunun haricinde bir sorunla karşılaşırsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Sepetime yeni ürün ekleyemiyorum?


Belirli bir ürünü ekleyemiyorsanız: ürünün stoğu tükenmiş olabilir veya ürün stoklarla sınırlıysa belirli adedin üstündeki siparişler sepete eklenmeyebilir. Belirli bir ürün dışında da aynı sorunu yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Sorunu en kısa sürede gidermeye çalışacağız.
Verdiğim sipariş iptal edilmiş görünüyor?


Sipariş iptaliyle ilgili bilgi, sipariş sahibinin üyeliği sırasında kayda alınan e-posta adresine gönderilir. Kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz. Siparişinizin iptal edilmesinin birinci sebebi ödeme kaynaklı sorunlardır. Siparişin ödemesi tamamlanmamış olabilir. Bu durumda bankanızla görüşebilirsiniz. Sipariş, satıcı tarafından iptal edildiyse ürün stoklarının elverişli olmamasından kaynaklanabilir. Bu durumda bizimle veya satıcıyla iletişime geçebilirsiniz.
Üye olmadan sipariş verebilir miyim?


Üye olmadan sipariş vermeniz maalesef mümkün değil. Birkaç adımda üye olarak pek çok avantajdan yararlanabilir aynı zamanda siparişinizi verebilirsiniz.

HESAP İŞLEMLERİ

Şifremi unuttum, nasıl giriş yapabilirim?


Şifrenizi unuttuysanız eğer, şifre sıfırlama işlemi yaparak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun için takip edeceğiniz adımlar; 'Üye Girişi' sayfasından 'Şifremi unuttum' yazısına tıklayın. Üyeliğinize ait e-posta adresinizi girerek 'Gönder' dediğinizde ilgili e-posta adresinize bir link gelecek. Gelen linke tıklayarak yeni şifre oluşturma işleminizi yapabilirsiniz. Eğer link size ulaşmadı ise spam klasörünüzü kontrol edin. Ayrıca dilediğiniz zaman 'Hesabım>Kullanıcı Bilgilerim>Şifre Güncelleme' kısmından şifre değişiklik işleminizi yapabilirsiniz.
Nasıl Üye olurum?


Sayfanın sağ üstünden yer alan Giriş Yap>Üye Ol alanından kullandığınız aktif bir e-posta adresi girerek oluşturacağınız şifre ile üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.
Üye olurken nelere dikkat etmeliyim?


Üye olurken kullanacağız e-postanızın doğruluğundan emin olmalı, aktif kullandığınız bir adres ile üyeliğinizi tamamlamalısınız. Size ve siparişinize özel tüm bilgilendirmeleri bu adres üzerinden paylaşacağız.
Kredi kartımı nasıl kaydederim?


• Ödeme aşamasından hemen sonra kredi kartı bilgilerinizi İYZİCO güvencesiyle kaydedebilir ve sonraki siparişlerinizi çok daha hızlı tamamlayabilirsiniz. Kart bilgileriniz, bizim tarafımızdan görülmez ve saklanmaz. Bu aşamada güvenli İYZİCO altyapısı ile gönül rahatlığı ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Şifremi nasıl değiştirebilirim?


• Şifrenizi değiştirmek için siteye giriş yaptıktan sonra, “Hesabım” bölümündeki …… sekmesini kullanarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.
E-posta adresimi değiştirebilir miyim?


• Güvenliğiniz nedeniyle e-posta adresi değişikliği yapamıyoruz. Ancak e-posta ile yaptığımız tüm bilgilendirmeleri, uygulamamızdan da anlık olarak paylaşıyoruz. Uygulamamızı yükleyip size gönderdiğimiz tüm bilgilendirmeleri kolayca takip edebilirsiniz.
Kaydolamıyorum


Bir hesap oluştururken sorun yaşıyorsan, lütfen aşağıdaki adımları izleyin: Uygulamanın son sürümünü kullandığından ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin ol. Uygulamayı kapatıp, yeniden aç.
E-posta adresin üzerinden giriş yapıyorsan, bu e-posta adresine erişimin olduğundan emin ol.
Facebook üzerinden kaydoluyorsan, e-posta ve gereken diğer detaylara erişmesine izin verdiğinden emin ol.
Google üzerinden kaydoluyorsan, Google hesabına ait e-posta adresi ve şifreyi doğru girdiğinden emin ol.
Giriş yapamıyorum


Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız, şu adımları izleyebilirsiniz: uygulamanın son sürümünü kullandığından ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin olun. Uygulamayı kapatıp, yeniden açın. Kaydolurken seçtiğiniz yöntemle giriş yaptığınızdan emin olun (E-posta, Facebook ya da Google). Eğer birden fazla Google hesabınız varsa, kaydolurken kullandığınız e-posta adresini seçtiğinizden emin olun. E-posta adresinizle giriş yapıyorsanız, adresi doğru girdiğinizden ve şu anda erişiminiz olan bir e-posta adresiyle kaydolduğunuzdan emin olun. Bunların dışında bir sorun yaşıyorsanız lütfen detayları bizimle paylaşın. En kısa sürede çözüm sağlayacağız.
Diğer alıcı/satıcılar ile nasıl mesajlaşabilirim?


Uygulama anasayfasında en altta yer alan “Zarf” simgesine tıklayarak diğer kullanıcılara ve satıcılara doğrudan ulaşabilirsiniz. Bunun için mesaj göndermek istediğiniz kullanıcının/satıcının adını aratman ve sonrasında mesajınızı iletmeniz yeterli. Bu konuda sorun yaşarsanız bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.
Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?


Uygulama içinden doğrudan bizimle veya satıcıyla irtibata geçebilir, iptal/iade prosedürleri için Sıkça Sorulan Sorular’da ilgili bölüme göz atabilirsiniz.
Ödeme yapamıyorum. Ne yapmalıyım?


Kredi kartınızın geçerli olduğundan ve yeterli limit bulunduğundan eminseniz bankanızla irtibata geçebilirsiniz.
Kredi kartı bilgilerimi vermek istemiyorum, güvenemiyorum.


Kart bilgileriniz, bizim tarafımızdan görülmez ve saklanmaz. Bu aşamada güvenli İYZİCO altyapısı ile gönül rahatlığı ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Kayıt işlemini tamamlayacağım link e-posta adresime ulaşmadı


Eğer link size ulaşmadı ise öncelikle mail adresinizdeki spam/junk klasörünüzü kontrol edin. Orada da yoksa, profil sayfanızdan bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Sorunu en kısa sürede gidereceğiz.
Kayıt SMS’i gelmiyor.


Bazı anlarda yoğunluk sebebiyle SMS iletim süreci aksayabilir. Kısa bir süre sonra yeniden deneyin. Eğer sorun hala devam ediyorsa uygulama içinden bizimle iletişime geçerseniz, sorunu en kısa sürede gidereceğiz.